Biz

Biraz sanat, biraz zanaat…

Ayvalık’ta yaşamanın verdiği ilhamı, doğanın ve yaşamın kıymetini bilmenin erdemini, dayanışmanın ve paylaşımın verdiği cesareti, ürettikçe umudu çoğaltmanın coşkusunu ürünlere dönüştürüyoruz.

Farklı materyallerle, farklı ürünler ortaya çıkartmanın keyfini, o ürünlere yaşamında yer ayıracak insanlarla paylaşmak için….

BİZİM HİKAYEMİZ

Craft İngilizce’de zanaat demek. Almanca’da ise “sağlam/dayanıklı” anlamında kullanılıyor. İkisi de uygun 😊

Zanaat; el becerisi isteyen iş olarak kısaca tanımlanabilir.

Her insan merakıyla, ilgisiyle ve bunların üzerine koyduğu emek ile birçok beceri geliştirebilir. Bizler de bu becerilerimizi ürüne dönüştürürken, kolektifin gücünü de yanımıza alıyoruz.

“biraz sanat, biraz zanaat…”

İşte bu yüzden sitemizdeki ürünlere bakınca, bireysel üretilip, bireysel tüketilen nesneler değil, fikirler, tahayyüller, hayaller ve birlikte yarattığımız heyamolanın minik parçalarını görüyorsunuz.

Zanaat alanına giren, ama bizlerin tasarım aşkıyla asla seri üretim yapmayı beceremediğimiz(!), her bir üretimin farklı duyguları olduğunu, ve yine her ürünün bir tek sahibi olduğunu biliyoruz. Sanat da burada devreye giriyor…

Bizler farklı mesleklerden, farklı yerlerden, deneyimlerden bugüne gelen, bugün Ayvalık’ta üretmenin, paylaşmanın, dayanışmanın hayata geçebileceği bir birlikteliği yaratmanın mümkün olduğunu gören kadınlarız.

Hepimizin farklı hikayeleri var…

Bu hikayelerin kesiştiği yer Craft Kolektif…

Birlikte güçlü olmak, üretebilmenin hazzını sürekli kılabilmemiz için;

üretim süreçlerine katkıda bulunabilir, ürünlerimize hak ettiği değeri verebilir, emeğimizin ve çabamızın görünür olmasını destekleyebilir ve böylece siz de bu Kolektifin birer parçası olabilirsiniz.

Biz hem çok mutlu, hem çok heyecanlıyız.

Kolektifimiz için bir gün şöyle diyecekler:

“Birlikte, üretimi salt bir zanaat etkinliği olmaktan kurtardılar ve onu yaşam için bir ilhama dönüştürdüler…”