Sıkça Sorulan Sorular

[section label=”FAQs 2″ bg_color=”rgb(255,255,255)” padding=”60px”][row label=”FAQ Category 1″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

SİTE ÜYELİĞİ

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Üye olmadan alışveriş yapabilir miyim?”]

Evet. Sitemize üye olmadan da ürünlerimizin tamamını inceleyebilir ve sipariş verebilirsiniz.

Üye olmadan da ziyaretçi kimliği ile alışveriş yapabilirsiniz. Ancak biz siparişlerinizin takibini sistem üzerinden yapabilmeniz ve siparişiniz ile ilgili sizinle gerekli durumlarda iletişime geçilebilmesi, sipariş statü güncellemelerinin tarafınıza iletilebilmesi için üyelik oluşturarak alışveriş yapmanızı öneriyoruz.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Üye bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?”]

Hesabım bölümünden bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz. 

 

[/accordion-item] [accordion-item title=”Üye şifremi unuttum, ne yapmalıyım?”]

Üye girişi kısmından şifremi unuttum linkine tıklayarak e-mailinize şifrenizin gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Üyeliğimi nasıl iptal edebilirim?”]
Üyelik iptal talebiniz kapkarga@gmail.com  adresine e-mail göndererek iletebilirsiniz.

 

 
[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”FAQ Category 2″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

ALIŞVERİŞ

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Sitenizden nasıl alışveriş yapabilirim?”]

Sitemiz içerisinde satın almak istediğiniz ürünleri “Sepete Ekle” butonuna tıklayarak sepetinize atınız. Ürün eklendiğinde karşınıza Alışveriş Sepetim ekranı çıkacaktır.

Siparişinizi dört adımda tamamlayabilirsiniz. Almak istediğiniz farklı bir ürün yok ise alışverişinizi tamamlamak için “ÖDEME SAYFASINA GİT” butonuna tıklayınız, ardından teslimatın yapılacağı adres, kargo bilgilerinizi giriniz, sonraki adımda ödeme bilgilerinizi giriniz ve sipariş bilgilerinizi gözden geçirerek sipariş sözleşmesi ve ön bilgilendirme formunu okuyup onayladıktan sonra “SİPARİŞİ ONAYLA” butonuna tıklayınız. Siparişiniz tamamlandığında onay/teşekkürler ekranı açılacak ve onay/teşekkür e-maili gelecektir.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Aradığım ürüne en kolay nasıl ulaşabilirim?”]

Sitemizin içerisinde mevcut olan site içi arama motorumuzdan, aradığınız ürünü arama penceresine yazıp ‘Ara’ tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece aradığınız ürüne hızlı bir şekilde erişmiş olacaksınız.

Ayrıca ana menü ve mağaza sayfası üzerinden menü seçenekleri ile kategorilere ulaşabilir, mağazamızda ürünleri kategori ve alt kategorilerine göre görüntüleyip, istediğiniz özelliklerle filtreleme ile de arama yapabilirsiniz.

 

[search][/accordion-item] [accordion-item title=”Mesafeli Satış Sözleşmesi”]

Sitemizden yapılan alışverişlerde geçerli sözleşmenin örneğini görmek için tıklayın.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Siparişimi hediye paketi yaptırabilir miyim?”]

Evet yaptırabilirsiniz. Satın almak istediğiniz ürünü sepetinize attıktan sonra 2. aşama olan ‘Teslimat ve Fatura’ başlığı altında siparişe not ekle kısmına ‘Siparişimi hediye paketi yapılarak gönderilmesini istiyorum.’ diye belirtmeniz yeterlidir.

 
[/accordion-item] [accordion-item title=”Kapkarga.com üzerinden hediye gönderimi yapabilir miyim?”]

Evet. Ödeme sayfasında teslimat ve fatura adresi ayrımı bulunmaktadır. Teslimat adresi olarak hediye göndermek istediğiniz adresi ekleyebilirsiniz. Böylece hediye göndermek istediğiniz ürün teslimatta belirttiğiniz adrese gönderilecektir.

 
[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”SOZLESME” h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

KULLANIM VE SÖZLEŞMELER

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Gizlilik Bildirgesi”]

Kapkarga.com’da sizlere daha iyi hizmet verebilmek amacıyla bazı kişisel bilgilerinizi (isim, adres, e-posta vb.) talep ediyoruz. Kapkarga, bilgisayarlarında toplanan bu bilgileri, dönemsel kampanya çalışmalarımızda, müşterilerimize yönelik kurgulayacağımız özel promosyon faaliyetlerimizde ve ilgi alanlarınıza yönelik e-postaları sizlerle paylaşmamız için yapacağımız müşteri “sınıflandırma” çalışmalarında, sadece Kapkarga bünyesinde kullanılmaktadır. Bunun dışında Kapkarga’nın, tarafınızdan siteye kayıt formunda yazılmış olan veya daha sonra tarafınızca güncellenen adres, e-posta adresi, sabit ve mobil telefon hatları ve diğer iletişim bilgileriniz üzerinden mektup, e-posta, SMS, telefon görüşmesi ve diğer yollarla iletişim, pazarlama, reklam, tanıtım, bildirim ve diğer amaçlarla tarafınıza ulaşma hakkı bulunmaktadır. Tarafınızca, işbu gizlilik bildirgesini ve üyelik sözleşmesini kabul etmekle aksine bir yazılı bildiriminiz olmadığı müddetçe Kapkarga’nın tarafınıza yönelik yukarıda belirtilen iletişim faaliyetlerinde bulunabileceğini kabul ve beyan etmektesiniz. Avva.com.tr; siparişlerinizin tarafınıza doğru, hızlı ve sorunsuz bir şekilde teslim edilmesini temin etmek için; teslimat çözüm ortağı Kargo firması ile adres ve iletişim bilgilerinizi, sizlerin adına bu hizmeti ilgili firmadan alması sebebi ile paylaşacaktır.

Üyelik formlarında toplanan bilgileriniz, tarafınızın haberi ya da aksi bir talimatı olmaksızın, yukarıda belirtilen durumlar haricinde üçüncü şahıslarla kesinlikle paylaşmamakta, faaliyet dışı hiçbir nedenle ticari amaçla kullanmamakta ve de satmamaktadır.

Kapkarga.com, site kullanımı sırasında izlediği ziyaretçi hareketi ve tercihlerini analiz ederek yorumlamaktadır. Kişisel bilgiler içermeyen bu istatistiksel veriler, Kapkarga.com.tr müşterilerine daha özel ve etkin bir alışveriş deneyimi yaşatmak amacıyla Kapkarga iş ortakları ile paylaşılabilecektir.

Cevaplanması bütünüyle kullanıcının tercihine bırakılmış anket sorularının analiz ve yorumlanması ise, yine yukarıda belirtilen etik çerçevelerle sınırlı olmak kaydıyla istatistiksel veriler olarak üçüncü şahıs ve kurumlarla paylaşılabilecektir.

Ödeme sayfasında paylaştığınız kredi kartı bilgileri, güvenliği en üst seviyede tutmak amacıyla hiçbir şekilde avva.com.tr veya ona hizmet veren şirketlerin sunucularında tutulmamaktadır.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Gizlilik ve Kullanım Şartları

 
[/accordion-item] [accordion-item title=”Güvenlik Bildirgesi”]

“Güvenli alışveriş” ve “kişisel bilgilerin gizliliğini” ilke edinen avva.com.tr web sitesi, başta SSL teknolojisi olmak üzere ileri düzey iletişim protokolleri ile çalışmaktadır.

Karga.com.tr’den yapacağınız alışverişlerinizde İYZİCO sanal pos kullanılmakta ve kullandığınız kredi kartı bilgileriniz bilgisayarınızda 256 bit’lik şifrelenme sistemi ile otomatik olarak şifrelendirilerek ve bankanıza iletilmektedir. Böylece kredi kartı ve şifre bilgileriniz sadece bilgisayarınız ve bankanız arasında görüntülenebildiğinden, başkaları tarafından görüntülenemez ve sistemlerimiz tarafından da kesinlikle depolanmaz.

Karga.com.tr üzerinden yapacağınız her alışverişinizde, tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir internet güvenlik firmasının standartları içerisinde hareket etmekte olmanın güvenini yaşayabilirsiniz. Bundan emin olmak için sayfa adreslerinin http’den https’e dönüştüğünü görmeniz yeterli olacağı gibi, Internet Explorer kullanıyorsanız tarayıcınızın sol alt köşesinde kilit işareti; Firefox ve Netscape kullanıyorsanız sağ altta kilit veya anahtar ile mavi çizgiden oluşan ikonların görüntülenip görüntülenmediğini kontrol edebilirsiniz.

DETAYLI BİLGİ İÇİN

Gizlilik ve Kullanım Şartları

 
[/accordion-item] [accordion-item title=”Kullanım Sözleşmesi”]

Kapkarga.com web sitesi içinde yer alan tüm yazı ve görsel malzemelerin telif hakları Kapkarga firmasına aittir. Basılı veya elektronik ortamlarda hiçbir şekilde izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz.

Sözleşme Şart ve Hükümleri
Kapkarga.com web sitesine kullanmak, girmek, görmekle, aşağıda yer alan elektronik sözleşmenin hukuki şart ve hükümlerini anladığınızı ve bu anlaşma ile bağlı olduğunuzu kabul etmiş bulunuyorsunuz. Kapkarga’nın dilediği zaman ve koşullarda anlaşma hüküm ve şartlarını değiştirme hakkı saklıdır. Sözleşmede bu şekilde tek taraflı yapılacak muhtemel değişikliklerin de kullanıcılar tarafından kabul edildiği varsayılacaktır.

Telif Hakları
Bu sitede yer alan tüm grafikler, resimler, logolar, yazılar vs… gibi tüm içerik öğeleri aksi belirtilmediği sürece Kapkarga.com’a aittir ve kanunlarca korunmaktadır. Kapkarga.com tasarım olarak sitenin kendisinin, site içeriğinin seçimi, hazırlanışı, düzenlenmesi ve telif haklarını saklı tutmaktadır. Kapkarga.com aksi belirtilmedikçe bütün ve kısmen hiçbir yararlanma hakkı vermemektedir. Fikri sınai mülkiyet haklarını Kapkarga.com kanunlar çerçevesinde etkin olarak korumakta ve bu sitenin tüm hakları saklıdır.

Lisans
İş bu sözleşme, sözleşmede yer alan tüm şart ve hükümleri kabul etmeniz koşulu ile; size kişisel, geri alınabilir, devredilemez ve münhasır olmayan bir kullanım hakkı vermektedir. Kendi kişisel ve ticari olmayan amaçlarınız için kullanabilir, evde kullanmak amacıyla ve bir defaya mahsus olmak üzere ve kişisel, ticari olmayan amaçlarınız için ve site içeriğindeki telif haklarını, marka haklarını ya da diğer fikri sınai mülkiyet haklarını belirten ibareleri kaldırmamak koşulu ile bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz. Bu site içeriğini aksi açıkça belirtilmedikçe kopyalamanız, dağıtmanız, yayınlamanız, iletmeniz, çoğaltmanız, basmanız, lisans almanız, satmanız, bağlantı koymanız, yönlendirmeniz, değiştirmeniz lisans sahibinin yazılı izni olmadığı müddetçe yasaktır. Kapkarga.com’u hiçbir zaman sözleşmede belirtilen amaçlar dışında ve/veya yasalara aykırı kullanamazsınız, aksi takdirde siteden yararlanmanızı sağlayan bu lisans hakkınız avva.com.tr tarafından tek taraflı olarak geri alınacaktır. Kapkarga.com istediği zaman ve bildirim zorunluluğu olmaksızın siteye ya da içeriğine ulaşabilme hakkınızı tek taraflı olarak sona erdirme hakkına sahiptir.

Bağlantılı Sayfalar
Bu site Kapkarga.com’a ait olmayan bağlantılar içerebilmektedir. Kapkarga.com faklı sahipleri bulunan ve yeni kendi sahiplerince işletilen bu sayfalarda sunulan bilgi, ürün ve hizmetleri düzenli olarak incelememektedir. Kapkarga.com bu sayfalardaki ürün, hizmet ve bilgilerin doğruluğu ve geçerliliği konusunda herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Bu sayfaların içeriğini görmek kullanıcıların kendi sorumluluklarındadır.

Yorumlar
Sitemize gönderdiğiniz yasal ve ahlaki çerçeveler içerisindeki her türlü yorum tarafımızdan memnuniyetle karşılanacaktır. Kapkarga.com yorumlarınızdan yararlanma hakkına sahiptir. Kullanıcıların yasal ve hukuki olmayan yorumlar yapmaları kendilerini bağlamaktadır. Yasalar önünde kullanıcıların bu yorumları nedeniyle Kapkarga.com sorumlu tutulamaz. Yapılacak yorumlarda ahlaki ve yasal koşullara uyulması zorunludur.

Kampanyalar
Kapkarga.com üzerinde sunulan tüm kampanyalar, belirtilen şartlarda geçerlidir. Kapkarga.com önceden haber vermeksizin kampanya şart ve koşullarında değişiklik yapma hakkı saklıdır. Tüm kampanyalar stoklarla sınırlıdır.

Tekzip
Kapkarga.com bu site içeriğinin doğruluğunu sağlamak için elinden gelen tüm gayreti gösterir ancak buna karşın, zaman zaman sitede kimi yanlışlıklar, güncelliğini yitirmiş bilgiler ya da yazım hataları olabileceğini belirtir. Ayrıca Kapkarga.com, site içerisinde istediği zaman ve istediği sebeple değişiklikler ya da düzeltmeler yapma hakkını her zaman saklı tutar. Kapkarga.com sitedeki tipografik hatalardan, yazım yanlışlarından ve fiyat hatalarından sorumlu değildir.

Avva.com.tr bu sitenin kullanılmasından kaynaklanacak, kullanılması ile bağlantılı olacak herhangi bir dolaylı veya tesadüfi zarardan sorumlu tutulamaz. Bu sitedeki tüm ürünler, hizmetler ve bilgiler tüketici hizmetleri kapsamında verilenler dışında herhangi bir garanti verilmeksizin “olduğu gibi” sunulmakta olduğunu önceden belirtir.

Tazminat
Bu sitenin kullanımının Kapkarga.com’a zarar vermesi, bu sözleşme şart ve hükümlerine aykırı kullanılması durumunda tazminat ödemeyi kabul etmiş sayılacağınızı belirtiriz.

Geçerli Hukuk
Kapkarga.com Türkiye’de faaliyet gösteren bir firmadır. Herhangi bir itilaf çıkması durumunda Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uygulanacaktır.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Mesafeli Satış Sözleşmesi”]

Sitemizden yapılan alışverişlerde geçerli sözleşmenin örneğini görmek için tıklayın.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Çerez Kullanımı”]

Çerez Nedir?

Çerez, bir siteyi ziyaret ettiğinizde sitenin bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza kaydettiği küçük boyutlu bir metin dosyasıdır. Çerezler bir web sitesinin çalışması, daha verimli çalışması veya web sitesinin sahiplerine bilgi sağlamak için yaygın olarak kullanılmaktadır. Çerezler hakkında daha detaylı bilgi için https://www.aboutcookies.org ve https://www.allaboutcookies.org adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

 

Ne için kullanılır?

Çerezler bilgisayarlarda, telefonlarda ve diğer cihazlarda sizi tanımlayan bilgileri ve siteyi kullanırken yaptığınız hareketleri, kullanım alışkanlıklarınızı toplamak, tutmak ve devamında internet sitemizi iyileştirmek ve size özel kişiselleştirmek için kullanılır. Biz de Karga.com internet sayfasında, site içeriği ile nasıl etkileşime geçtiğinizi tespit etmek ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çeşitli çerezler kullanmaktayız. 

 

Birinci Taraf ve Üçüncü Taraf Çerezler

Kapkarga.com internet sayfasında hem birinci taraf hem de üçüncü taraf çerezler kullanılmaktadır. Birinci taraf çerezler, firmamız tarafından kapkarga.com sitemize yerleştirilmiş ve sadece Kapkarga tarafından okunabilen; kullancının dil, lokasyon tercihi gibi temel site fonksiyonlarının yerine getirilmesi sürecinde kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek amacıyla kullanılan çerezlerdir. Üçüncü taraf çerezler,Kapkarga’nın iş ortakları veya servis sağlayıcılar gibi üçüncü kişilere ait ve üçüncü kişiler tarafından yürütülen çerezlerdir.

 

Web sitemizde Kullanılan Çerezler

Otantikasyon Çerezleri: Üyelerimizin her sayfada şifrelerini yeniden girmemeleri için kullanılan çerezlerdir. Facebook connect girişlerinde de benzer çerezler kullanılmaktadır.

Reklam Çerezleri: Davranışsal ve hedef odaklı reklamların ziyaretçilere gösterilmesi amacıyla kullanılan çerezlerdir.

Analitik Çerezler: Üyelerimizin/ziyaretçilerimizin kullanım alışkanlıklarını analiz etmek ve uygulama istatistiklerini belirlemek için kullanılan çerezlerdir. (Örneğin: Sitemizin kaç kere açıldığı, sitemizin hangi saatlerde kullanıldığı, sitemiz içerisinde en çok kullanılan bölümlerin neler olduğu)

Teknik Çerezler: İnternet sitesinin düzgün çalışmasının takibi amacıyla kullanılan çerezlerdir. Kişiselleştirme Çerezleri: Kullanıcı davranış ve tercihlerine göre kişiselleştirilmiş içerik ve deneyim sunmak amacıyla kullanılan çerezlerdir.

 

Çerezleri Nasıl Silebilirim veya Reddedebilirim?

kapkarga.com internet sayfasında, sitemizin aktif ve verimli bir şekilde çalışması için birtakım zorunlu çerezler kullanılmaktadır. Diğer taraftan, zorunlu çerezlerin dışında kalan tüm çerez grupları kendiliğinden “Devre Dışı Bırakılmış” bir şekilde gelmektedir. Kullanıcılarımız, istekleri doğrultusunda bu çerezleri tekrar aktif hale getirebilir veya aktifleştirmiş olduğu çerezleri daha sonra tekrar devre dışı bırakabilir. Ancak önemle belirtmek gerekir ki kullandığımız çerezlerin devre dışı bırakılması/kalması, kapkarga.com internet sitemizdeki kullanıcı deneyiminizi etkileyebilir. Zorunlu olmayan çerezlerin aktif hale getirilmemesi durumunda, uygulamayı ve/veya internet sitesini kullanmaya devam edebilirsiniz fakat uygulamanın ve/veya internet sitesinin tüm işlevlerine erişemeyebilirsiniz veya sınırlı bir erişim imkânı ile karşılaşabilirsiniz. Uygulamadan ve/veya internet sitesinden tam anlamıyla faydalanmak için çerezlere izin vermenizi öneririz.

 

[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”FAQ Category 3″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

ÖDEME

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Alışveriş yapmak için kredi kartı bilgilerimi girmek zorunda mıyım? / Sanal pos güvenli midir?”]

İnternet sitemizde yapacağınız her alışveriş %100 güvenlidir. Sistemimiz dünyaca ünlü güvenlik kuruluşu olan Rapid SSL tarafından korunmaktadır 256 bit’lik SSL (Secure Socket Layer) güvenliği içerisinde kredi kartı numaranızı sizin dışınızda kimse görüntüleyemez, ulaşamaz.

Sitemiz İYZİCO sanal pos ile ödeme almaktadır. Kredi kartı numaranızı girdiğiniz anda numaranıza ait bilgiler şifrelenerek bankaya gönderilir. Firmamız dâhil olmak üzere üçüncü şahıslar tarafından bilgilerinizin görüntülenmesi veya ulaşılması mümkün değildir. Kart bilgileriniz sadece siz ve banka arasındadır.

[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”FAQ Category 3″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

TESLİMAT

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Ürün temin koşulları nelerdir?”]

Kapkarga.com üzerinden satılan ürünler mağaza stokları ile sınırlıdır. Müşteri siparişinin ardından ürünün mağazalardaki stoğu kontrol edilir, stoğu tükendiği için temin edilemeyen ürünlerle ilgili olarak müşteriye bilgi verilerek ödemesi iade edilir.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Teslimat süresi nedir ve teslimat şekilleri nasıldır? / Ürünüm ne zaman elime gelir?”]

Siparişiniz alındığında otomatik olarak e-mail ile bilgilendirileceksiniz. Siparişini verdiğiniz ve ödemesini yaptığınız ürünler en geç 1-3 iş gününde kargoya teslim edilmektedir. İndirim ve promosyon dönemlerinde, teslim tarihi normalden uzun sürebilir.

Kişiye özel ve tasarım ürünlerde teslimat süresi değişkenlik gösterebilir. İlgili ürünün açıklamasında teslimat ile ilgili özel bir süre belirtilmiş ise gönderim o süre içerisinde yapılacaktır.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Yurt dışına gönderim yapılıyor mu ?”]

Yurtdışına kargo gönderimimiz bulunmamaktadır.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Kargo Ücreti”]

Tüm kargolar anlaşmalı kargomuz ile sizlere ulaştırılmaktadır. Sitemizde belirtilen tutarların altında kalan tüm siparişler için yine sitemizde ödeme sayfasında açıkça belirtilen kargo ücretleri sipariş sırasında alıcıdan tarafımızca tahsil edilmektedir.

[/accordion-item] [accordion-item title=”Kargoyu teslim alırken nelere dikkat etmelisiniz?”]

Kargo firması zamanla yarıştığı için ürünü teslim edip hemen gitmek ister, ancak hassas olan bir konu vardır. Kargo paketinizi teslim almadan kargo formuna imza atılmamalıdır. Kargo tutanağını imzalamadan önce ürününüzün kutusunun taşımadan dolayı hasarlı olup olmadığını lütfen kontrol ediniz. Kutuda herhangi bir nedenle hasar var ise teslimatla ilgili hiç bir belgeyi imzalamadan kargo yetkilisine tutanak tutulması için kutunuzu iade ediniz. Size tarafımızdan yeni ürünleriniz derhal gönderilecektir. Kutusu hasarlı olan ürünlerin teslim alınması durumunda içindeki ürünlerin hasarından veya eksikliğinden kapkarga.com sorumlu değildir.

Herhangi bir hasar söz konusu ise mutlaka kargo görevlisine yazılı tutanak tutturup, tutanağın ve hasarın fotoğrafını bize ulaştırınız.

[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”FAQ Category 3″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

İADE

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Siparişimi iptal ettirmek istiyorum ne yapmalıyım?”]

Tüketici hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden cayma hakkınızı siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin kargoya teslim edildi bilgisi e-mail ile bildirilmeden önce kapkarga@gmail.com adresine iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürünle ilgili bilgi vermelisiniz. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmişse siparişiniz iptal edilemez. Ancak iade politikasına uygun ise iade süreci başlatılır.

 
[/accordion-item] [accordion-item title=”Ürün iade koşullarınız nelerdir”]

İade ve Değişim Süreçleri hakkında bilgi almak için tıklayın.

Genel olarak satın aldığınız ürün/ürünleri tahrip etmeden, ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, fatura tarihinden itibaren yedi (14) günlük süre içinde iade talep edebilirsiniz. İade edeceğiniz ürünü bize göndermeden önce iade talebinizi ürün iade formunu doldurarak tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. iade etmek istediğiniz ürününüzü tarafımıza göndermeden önce iade formu doldurmalı ve müşteri temsilcilerimizden gelen onay e-postasının ardından paketinizi kargolamalısınız.

İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, geri iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

[/accordion-item] [accordion-item title=”İadenin kabul edilmemesinin gerekçeleri ne olabilir?”]
  • Kişiye özel ve tasarım ürünler iade kabul edilmemektedir. Çünkü bu ürünler tasarım özellikleri nedeniyle aynı zamanda fikri mülkiyet ile de korunmakta, kopyalanmaları da yasaktır.
  • İade işlemlerine başlamadan önce firmamız ile iletişim formu, telefon, e-posta veya whatsapp üzerinden iletişime geçerek durumu bildiriniz. İade için kullanacağız kargo kodu bilgisini isteyiniz.
  • Mutlaka size tarafımızdan verilmiş olan kargo kodu ve anlaşmalı kargomuz ile gönderim yapınız. Aksi halde iade alınmayacak, ürününüz size geri dönecektir.
  • Kırılabilecek ürünler alıcıya sağlam ulaştıktan sonra ürün kusuru olmadığı halde iade edilmek istenir ise kargo gönderim bedeli alıcıya ait olacaktır. Kargo hasarlı olarak satıcıya ulaşır ise satıcı bunu belgeleyecek ve ürün ile ilgili ücret iadesi yapılmayacaktır. İlgili belge kargo firmasına açılacak tazminatta kullanılabilmesi için alıcının da kargo teslim fişini saklaması gerekmektedir.
[/accordion-item] [accordion-item title=”İnternet mağazanızdan aldığım ürün ya da ürünleri değiştirebilir miyim?”]

Kapkarga.com üzerinden yapacağınız alışverişlerde değişim yapılamamaktadır. 

Değişimler sadece Ayvalık’taki mağazamızdan yapılan fiziki alışverişlerde geçerlidir.

[/accordion-item] [accordion-item title=”İnternet mağazanızdan aldığım ürün ya da ürünleri mağazalarınıza iade edebilir miyim?”]

İnternet mağazamızdan aldığınız ürün/ürünleri sadece internet mağazamıza, anlaşmalı olduğumuz kargo firması aracılığıyla ücretsiz olarak iade edebilirsiniz. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünler için mağazalarımızda iade işlemi yapılamamaktadır.

[/accordion-item] [accordion-item title=”İade ettiğim ürün ya da ürünlerin geri ödemesi ne zaman gerçekleşecek?”]

Tarafımıza ulaşan ürün ya da ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelenir. Ürünlerin iadeye uygun olması durumunda, en geç 14 iş günü içerisinde para iadeniz gerçekleştirilir.

İade işleminiz tarafımızca onaylandığında, iade edilen ürün tutarı, 14 iş günü içerisinde ödemeyi gerçekleştirmiş olduğunuz kredi kartına iade edilmek üzere bankanıza bildirilecektir. Kredi kartı ile ödeme yaptıysanız, bankanız tarafından alınan bu bilgi, bankanın çalışma prensiplerine göre kredi kartı ekstrenize yansıtılacaktır. İade işlemleri otomatik sistemler tarafından yapıldığından geri ödeme de sistemde oluşturmuş olduğunuz siparişin ödeme türüne göre sonuçlanmaktadır. Siparişlerde taksitli ödeme metodu kullanıldıysa iade taksitli olarak; peşin ödeme metodu kullanıldıysa da iade karta peşin olarak geri ödenmektedir. Eğer Havale – Eft yöntemi ile ödeme yaptıysanız iade tutarı bankanız tarafından ilgili hesaba aktarılacaktır.

İade ödemesi aşamasında herhangi bir sorun yaşamanız halinde kapkarga@gmail.com adresine e-mail gönderebilir veya +90 538 925 50 90 numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

[/accordion-item][/accordion][/col][/row] [row label=”FAQ Category 3″ h_align=”center”][col span=”3″ span__sm=”12″ span__md=”10″]

ÇÖZÜM MERKEZİ

[/col] [col span=”6″ span__sm=”12″ span__md=”10″][accordion][accordion-item title=”Sitenizde yaşadığım problemler ile ilgili kiminle irtibata geçeceğim?”]

Sitemizde yaşadığınız sorunlar ve önerileriniz için İLETİŞİM sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Müşteri hizmetleri hattını arayarak ya da kapkarga@gmail.com adresine e-posta göndererek yardım alabilirsiniz.

 
[/accordion-item][/accordion][/col][/row][/section]